Včeraj, 25.10.2019, je ob 70. obletnici GZ Maribor potekala parada gasilskih vozil. Parada je potekala od bivše mariborske kaznilnice do trga Leona Štuklja, kjer ste si lahko obiskovalci ogledali vsa razstavljena vozila. Sodelovala so vsa prostovoljna društva v okviru GZ Maribor, imeli so pa tudi nekaj gostov iz drugih GZ po Sloveniji.

Po paradi, je sledil postroj gasilcev, ki so se v ešalonu premaknili v Narodni dom Maribor. Tam je potekala svečana prireditev ob 70. obletnici. V svojem vabilu je GZ zapisala tako:

• Postroj gasilske tehnike na Trgu Leona Štuklja v Mariboru (od 13.30 do 17.30)
    • predvidena je udeležba enega vozila iz vsakega PGD-ja in GB Maribor
    • vabljeni k ogledu, obisku (namenjeno širši javnosti in seveda vsem gasilcem)
  • Svečana akademija – proslava ob 70-letnici GZ Maribor v Narodnem domu Maribor ob 17.00 uri
    • predvidi se udeležba dveh predstavnikov društva
    • vsako PGD in PIGD sodeluje tudi s praporščakom
    • predviden zbor oz. sprejem gasilcev med 16.00 in 16. 30 na Trgu Leona Štuklja

Čestitamo GZ Maribor za njihovo visoko obletnico! Prilagamo tudi nekaj utrinkov.